Національна збірна України готується до Ігор Нескорених (ФОТО, ВІДЕО)

Національна збірна України готується до Ігор Нескорених (ФОТО, ВІДЕО). ігри нескорених, ветеран, військовослужбовець, змагання, підготовка

Національна збірна України готується до Ігор Нескорених. ігри нескорених, ветеран, військовослужбовець, змагання, підготовка

Національна збірна України Ігор Нескорених провела відкрите тренування на одній зі спортивних баз Київщини. Загалом 25 спортсменів готуються до змагань, які мають відбутися у вересні 2023 року в Дюссельдорфі (Німеччина). Кореспондентка АрміяInform дізналася, як триває підготовка учасників та що нового в цьогорічних адаптивних змаганнях.

Довідково. Ігри Нескорених — найбільші ветеранські змагання з адаптивних видів спорту, які покликані створювати нові можливості для поранених і травмованих українських ветеранів та військовослужбовців, підтримуючи їх на шляху до фізичного відновлення, психологічної абілітації та соціальної інтеграції.

Українська збірна команда Ігор Нескорених продовжує свою підготовку до змагань. Цього року команда братиме участь у дев’яти видах спорту, як-от: легка атлетика, штовхання ядра та метання диска, веслування на тренажерах, пауерліфтинг, стрільба з лука, плавання, велоспорт, баскетбол на візках, волейбол сидячи, крім того, вперше додали настільний теніс.

— Я знаю, наскільки важко було для багатьох вирішити взяти участь у цих змаганнях, адже багато хто з них захищає країну. І в період, коли ще триває широкомасштабна війна, справжнім викликом є — виїхати за кордон. Але це місія, яку вони виконують для того, щоб захистити честь України на міжнародному та спортивному фронті. І вони стануть нашими амбасадорами у ветеранській дипломатії, — розповідає міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Національна збірна України готується до Ігор Нескорених. ігри нескорених, ветеран, військовослужбовець, змагання, підготовкаМіністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна

Головна тренерка Національної збірної України Ігор Нескорених 2023 року Олена Яновська розповіла про план підготовки до змагань. За її словами, учасники матимуть три навчально-тренувальні збори.

— Наразі перший збір добігає кінця. Ми ознайомили всіх учасників з видами спорту, у яких вони не брали участі в національному відборі. Крім того, дали можливість учасникам обрати свій пріоритетний і другорядний вид спорту. Також збірна набирала загальну фізичну підготовку, відбулось ознайомлення з технікою тих видів спорту, які обрали учасники. Крім цього, ми сформували команди з волейболу сидячи та баскетболу на візках. Наступний навчально-тренувальний збір буде присвячений тренуванню з баскетболу. А на третьому зборі кожен буде вдосконалювати свої навички в обраних видах спорту та набирати максимальної фізичної форми, — пояснює Олена Яновська.

Декілька днів тому команда Ігор Нескорених обрала собі капітана. Ним став діючий військовослужбовець Олександр Маковей на позивний «Макоша». Його служба у ЗСУ тривала з 2004-го по 2009 рік. Він також брав участь в антитерористичній операції у 2014 році, і з початком широкомасштабного вторгнення без вагань знову прийшов добровольцем. Він виконував бойове завдання в Сєвєродонецьку, де й зазнав поранення. За свою службу та героїзм «Макоша» став повним кавалером ордена «За мужність».

— Вже протягом чотирьох років я беру участь у цих змаганнях. Цьогоріч мені випала нагода бути капітаном збірної Ігор Нескорених. Це стало для мене приємною несподіванкою, і я щасливий, що буду вести команду до перемоги, — зазначає «Макоша». — Ще одна місія для мене і всієї команди — залучитися підтримкою наших іноземних партнерів та довести, що Україна — незламна і обов’язково переможе.

Національна збірна України готується до Ігор Нескорених. ігри нескорених, ветеран, військовослужбовець, змагання, підготовкаОлександр Маковей

Олександр Маковей тренується одразу в декількох видах спорту — метання ядра та диска, баскетбол на візках і волейбол сидячи.

— Графік тренувань дуже насичений, тому що багато хлопців обрали саме декілька видів спорту. Тренери, своєю чергою, докладають багато зусиль, щоб підібрати вправи індивідуально для кожного, — зазначає капітан команди Ігор Нескорених.

Серед тренерів є учасники торішніх адаптивних ігор. Один із таких — асистент тренера Ігор Галушко. Він також діючий військовослужбовець, але тепер тренується разом із учасниками, щоб поділитися з ними своїм досвідом.

— Для веслування ми використовуємо гребний тренажер Concept 2. Через певні вправи, які допомагали мені колись, я намагаюся адаптувати цей Concept під поранення кожного з учасників. Тобто я ділюсь своїм досвідом. Близько 80% м’язів людини включаються під час цього тренування. Веслування включає в себе дві дистанції — 1 хвилина у нас на швидкість і 4 хвилини — на витривалість. Кожна дистанція має свою тактику та свій підхід, — каже асистент тренера Ігор Галушко.

Національна збірна України готується до Ігор Нескорених. ігри нескорених, ветеран, військовослужбовець, змагання, підготовкаАсистент тренера Ігор Галушко

Збірна готується щодня: чотири дні тренування та один день відновлення. У середньому на підготовку займає 2 години — по 2 види спорту на день. Після такого довготривалого фізичного навантаження відновлювати організм нашим спортсменам допомагають команди професійних масажистів, реабілітологів та психологів.

— Будь-який спортивний процес неможливий без ефективного відновлення. Воно ділиться на дві частини. Перше — фізичне відновлення м’язів, яке включає в себе масаж, водні процедури тощо. Друге — це психологічна допомога, оскільки саме ментальне відновлення інколи відіграє ключову роль у позитивних результатах на змаганнях, — розповідає медик команди Ігор Холодилов.

За словами тренерки Олени Яновської, працювати із військовослужбовцями — одне задоволення.

— Із професійними військовими працювати легко, тому що вони всі дисципліновані. У тренерській роботі дуже важливо зберегти зону комфорту наших воїнів і залишити ось цю військову дисципліну. Тоді вони відчуватимуть себе у своїй тарілці, отже, працювати з ними буде одне задоволення, — каже тренерка.

Кожен з учасників команди вмотивований і працює задля перемоги України. Вже у вересні наша збірна покаже силу та міць українських воїнів у німецькому містечку Дюссельдорфі.

Тренувальні збори Національної збірної України Ігор Нескорених 2023 року відбуваються за підтримки співорганізаторів проєкту, а саме: ГО «Ігри Інвіктус Україна», ГО «Повернись живим!», Центру стратегічних комунікацій «СтратКом Україна» та Благодійного фонду «Разом для України».

Тетяна Головатюк

Фото та відео Віктора Дехтяра

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*