Нещодавно українська збірна прибула на навчально-тренувальні збори до Великої Британії для участі у міжнародних спортивних змаганнях Warrior Games («Ігри Воїнів»).
Довідково. Warrior Games («Ігри Воїнів») були започатковані у 2010 році як спосіб відновлення та реабілітації поранених воїнів армії США шляхом введення їх у світ змагальних адаптивних видів спорту.
Спонсором перших «Ігор Воїнів» був Олімпійський комітет США. Згодом змагання відбувались під протекцією Міністерства оборони США.
Цьогоріч у Warrior Games беруть участь представники США (п’ять родів військ: Армія, Військово-морські сили, Військово-повітряні сили, Корпус морської піхоти та Берегова охорона), Канади та уперше – України.
Це важливий крок у розвитку ветеранського спорту в Україні. Мінветеранів приділяє особливу увагу цьому питанню, адже спорт є однією з невіддільних складових адаптації ветеранів у мирному житті.
– Це важливий крок у розвитку ветеранського спорту в Україні. Мінветеранів приділяє особливу увагу цьому питанню, адже спорт є однією з невіддільних складових адаптації ветеранів у мирному житті, – говорить заступник Міністра у справах ветеранів України Інна Драганчук.
Наразі спортивна команда разом із тренерами перебуває у Реабілітаційному центрі Blind Veterans, що неподалік від Брайтона. Після п’яти днів адаптації наші спортсмени розпочали інтенсивну підготовку з таких видів спорту: легка атлетика, штовхання ядра/метання диска, веслування на тренажерах, пауерліфтинг, стрільба з лука, стрільба з гвинтівки та пістолета, плавання, велоспорт, баскетбол на візках, волейбол сидячи та гольф.
Як зазначила головна тренерка збірної України Олена Яновська, увесь збір поділений на два етапи. Перший триватиме 14 днів, другий – 10 днів підготовки.
– Це зумовлено тим, що період нашого перебування на тренувальних зборах надто довгий, навіть для професійних спортсменів. Наша ціль направлена насамперед на відновлення організму фізично та ментально, – розповіла Олена Яновська.
До складу команди входить 29 захисників та 4 захисниці, серед них: 11 ветеранів, 8 чинних військовослужбовців, 12 – тих, хто від початку збройної агресії рф мобілізувався та знову став до лав підрозділів ЗСУ та МВС, а також двоє медиків-добровольців – Яна Зінкевич і Юлія Паєвська («Тайра»).
Також підтримати спортсменів приїхали дві родини загиблих учасників команди – Андрія Котовенка та Дмитра Олійника. Спортсмени з пауерліфтингу та легкоатлети виступатимуть в знак пам’яті про них.
Збірна тренується п’ять днів на тиждень. У середньому одне тренування займає 2 години – по 2 види спорту на день. Після такого довготривалого фізичного навантаження відновлювати організм нашим спортсменам допомагають команди професійних масажистів, реабілітологів та психологів.
Кожен учасник команди знає, що він не тільки спортсмен, а й спортивний дипломат
Кожен учасник команди знає, що він не тільки спортсмен, а й спортивний дипломат. Адже за кожним із наших захисників та захисниць стоїть унікальна історія боротьби за Україну і зараз вони мають змогу донести її світу.
– На кожному заході, під час інтерв’ю, або особистої зустрічі з британцями, ми повторюємо, що нашій країні потрібна допомога! Наші Воїни – найцінніший скарб і найсильніша зброя. Вони захищають не просто свої домівки, а всю Європу, – говорить тренер Олена Яновська.
Участь української збірної команди у Warrior Games («Ігри Воїнів») зміцнить зв’язки українських військовослужбовців та ветеранів-осіб з інвалідністю внаслідок війни з міжнародною спільнотою, що дозволить обмінюватись досвідом та посилити спроможності України у напрямку реабілітації ветеранів.
Змагання відбуватимуться в місті Орландо (Сполучені Штати Америки) з 19 по 28 серпня 2022 року.
Лайфсторі про учасників змагань АрміяInform розповість вже незабаром.
Тетяна Головатюк
Кореспондент АрміяInform