Пункти тимчасового користування засобами реабілітації – альтернативний шлях до вирішення проблеми

Пункти тимчасового користування засобами реабілітації – альтернативний шлях до вирішення проблеми. полтавська область, засоби реабілітації, послуга, пункт тимчасового користування, інвалідність

Пункти тимчасового користування засобами реабілітації – альтернативний шлях до вирішення проблеми. полтавська область, засоби реабілітації, послуга, пункт тимчасового користування, інвалідність

У Полтавській області вже багато років при територіальних центрах соціального обслуговування діють пункти тимчасового користування засобами реабілітації. Свого часу їх створення, як і надання послуги «соціального таксі», стало своєрідним флагманом системи соціального захисту регіону.

За мету впровадженої нової соціальної послуги взято усунення обмежень життєдіяльності осіб з інвалідністю, покращення якості їх життя.

Проведений моніторинг вказує на 7600 користувачів пунктів тимчасового забезпечення в рік, що дає впевненість у правильності колись прийнятого рішення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 №321 гарантується безоплатне надання особам з інвалідністю технічних засобів реабілітації. Процес отримання засобу реабілітації – обрання потрібного виробу та підприємства-виробника, подача замовлення, зняття мірок, виготовлення виробу триває в середньому близько п’яти місяців.

Людина, яка отримала травму і потребує засобу реабілітації, до встановлення групи інвалідності та при виході з лікарняного закладу невідкладно потребує допомоги і не має часу чекати більше п’яти місяців. Самостійне ж придбання потрібного технічного засобу реабілітації потребує певних коштів – вироби мають досить високу ціну. Саме у такому разі підтримкою і стають пункти тимчасового користування.

Нині пункти тимчасового користування технічних засобів реабілітації діють при 33 територіальних центрах області та 12 центрах надання соціальних послуг при ОТГ. Тобто кожен район має свій пункт технічних засобів реабілітації.

Пункти тимчасового користування технічних засобів реабілітації – своєрідна, обмежена в терміні підтримка потребуючих додаткових засобів пересування для усунення обмежень життєдіяльності.

Звернувшись до пункту тимчасового користування, технічними засобами реабілітації потребуюча особа може, на певний час, відповідно до укладеного договору взяти у користування засоби для ходіння – ходунки, палиці, милиці; засоби для пересування – крісла колісні різних модифікацій. Пункти мають досить широкий перелік засобів реабілітації, адже потреба постійно вивчається, технічні засоби реабілітації поповнюються.

При укладенні договору надаються наступні документи:

  • заява про забезпечення засобом реабілітації;
  • копія паспорта потребуючої особи;
  • довідка про доходи та медичний висновок із лікарняного закладу про потребу в засобі реабілітації (якщо особа не перебуває на обслуговуванні терцентру, не має встановленої групи інвалідності);
  • довідка про встановлену групу інвалідності (для осіб, які чекають державного забезпечення технічним засобом реабілітації).

Після закінчення строку прокату засіб реабілітації повертається до пункту тимчасового користування.

Для отримання більш детального роз’яснення чи отримання вичерпних відповідей на ваші запитання просимо звертатись до відділу організації надання соціальних послуг Департаменту за номером телефону 68-12-77.

Директор Департаменту соціального
захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко

Полтавська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*