На інвалідному візку й з котом. Історія переселенця, який евакуювався з Часового Яру до Дніпра (ВІДЕО)

На інвалідному візку й з котом. Історія переселенця, який евакуювався з Часового Яру до Дніпра (ВІДЕО). сергій плужников, евакуація, кіт, переселенец, інвалідний візок

На інвалідному візку й з котом. Історія переселенця, який евакуювався з Часового Яру до Дніпра. сергій плужников, евакуація, кіт, переселенец, інвалідний візокСуспільне Дніпро

Залишив квартиру, речі та техніку, але взяв кота. Сергій Плужников, який останні 11 років пересувається на інвалідному візку, виїхав з Часового Яру на Донеччині.

Про те, як добирався до Дніпра зі своїм вірним другом — котом Кєшею, чоловік розповів Суспільному.

Щовечора, розповідає Сергій, думав виїхати. Але зранку ставало тихіше, і він лишався. Не хотів кидати домівку та кота Кєшу.

“За 5-7 хвилин до обстрілів Кєша йшов. Ближче за нього у мене нікого немає. Мені його маленьким принесли, прижився. Але з характером: щось не подобається — ховається”, — розповідає чоловік.

Одного дня ракета влучила поряд з будинком Сергія. Тоді й вирішив, що чекати більше не можна, зателефонував волонтерам.

З собою взяв найважливіше — трохи одягу, документи та переноску для Кєші. Удвох з котом, каже, їхали у тамбурі евакопотяга.

Ноги Сергій втратив 11 років тому. Тоді лікарі поставили діагноз: атеросклероз судин, зробили операцію. Тож чоловікові довелося вчитися жити в інвалідному візку. До того, згадує, працював муляром, слюсарем, брався за будь-яку роботу.

У Дніпрі чоловік мешкає у центрі для маломобільних переселенців, але це тимчасовий прихисток. Волонтери кажуть: знайти житло людям з інвалідністю вкрай важко, тим паче, якщо у них є домашні улюбленці.

“Якщо вони заздалегідь не домовлялися у конкретне місце, то у звичайний шелтер їх з тваринами не візьмуть”, — говорить голова громадської організації “Центр соціальної адаптації для людей з інвалідністю “Океан Добра” Ольга Волкова.

Сергію пропонували переїхати у геріатричний пансіонат або будинок для людей літнього віку.

“Я не хочу туди. Я вдома справлявся сам, на рибалку їздив. Ніг немає, це не означає, що інвалід”, — каже переселенець.

Сергій разом з Кєшею планують продовжити свій шлях. Сподіваються знайти прихисток у Київській області.

Автори — Софія Москаленко, Єгор Вісковатов

Ірина Руденко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*