Міністерство соціальної політики України виступає за покращення доступу людей з інвалідністю до послуг банківських установ

1 27 1 173994 2. інвалідів

Відповідно до статті 38 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” інваліди першої та другої груп мають право на позачергове обслуговування в касах міського та міжміського транспорту, а також на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь-які послуги населенню.

Інформація про право на позачергове обслуговування має бути розташована на видному місці.

Міністерство соціальної політики за ініціативи громадської організації „Промені надії” звернулося до Національного банку України з проханням у сприянні вирішення даного питання.

Національний банк України, з розумінням поставившись до порушеного питання, звернувся до всіх банків України з вимогою про необхідність дотримання ними норм статті 38 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” у частині надання інвалідам першої та другої груп права на першочергове обслуговування в банках України та розміщення відповідної інформації на видному місці.

Окрім того Міністерство соціальної політики доручило Пенсійному фонду України опрацювати зміни до Порядку проведення конкурсного відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1231.

Метою зазначених змін є покладання на банки, які претендують на здійснення виплати пенсій та грошової допомоги пенсіонерам та одержувачам допомоги, обов’язку вживати заходів щодо створення для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення безперешкодного доступу до установ, філій, віддалених робочих місць, дирекцій (як зовні будівлі (у тому числі вхідна група), так і в середині приміщення) і банкоматів банку, у тому числі шляхом дотримання графіків створення відповідних умов.

Міністерство соціальної політики України

Одна репліка к “Міністерство соціальної політики України виступає за покращення доступу людей з інвалідністю до послуг банківських установ”

  1. ирина :

    А что делать с инвалидами 3 группы? Они не люди?
    У меня МОЕ ГОСУДАРСТВО украло ,у инвалида, пенсию!
    Я инвалид детства 3 группы. Работаю на госслужбе. С 01 апреля 2015г у инвалидов-госслужащих официально забирают пенсию(всю-1047грн)!!! Если я инвалид, смогла работать на предприятии, которое является госучереждением, то я или должна уволиться, чтобы получать пенсию, или работать не получая ее. А ведь я не перестану быть инвалидом, и пенсия -1047грн.-мне нужна на лекарство, которое мне помогает жить в обществе и РАБОТАТЬ! Как можно у инвалида забрать пенсию??? О каком трудоустройстве инвалидов “трубят” соответствующие службы? Как можно было сровнять судью-пенсионера и простого госслужащего-инвалида?
    Как я могу защитить свои инвалидские права в своей родной Украине?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*