Представник Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод взяв участь у презентації досліджень «Інклюзивність та права людини на передньому краї»

Представник Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод взяв участь у презентації досліджень «Інклюзивність та права людини на передньому краї». уповноважений, вебресурс, дослідження, доступність, презентація

Представник Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод взяв участь у презентації досліджень «Інклюзивність та права людини на передньому краї». уповноважений, вебресурс, дослідження, доступність, презентація

Представник Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод Віктор Іванкевич взяв участь у презентації досліджень Міністерства цифрової трансформації України «Інклюзивність та права людини на передньому краї», проведеного в Кабінеті Міністрів України за участі заступника міністра цифрової трансформації України Олександра Шелеста, Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю Тетяни Баранцової, заступника міністра культури та інформаційної політики України Тараса Шевченка.

Дослідницькою агенцією Info Sapiens та «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» було проведено дослідження доступності вебресурсів, які призначені для надання електронних послуг для громадян, зокрема доступність для людей із порушеннями зору та незрячих, із порушеннями слуху та глухих, порушеннями когнітивних функцій та мовлення.

За результатами дослідження доступності виявлено, що жоден із проаналізованих вебпорталів, які надають послуги громадянам, не відповідає всім критеріям WCAG 2.0 рівня AA (ДСТУ ISO/IEC 40500:2015 «Інформаційні технології. Настанова з доступності вебконтенту W3C (WCAG 2.0)») та принципам універсального дизайну. Для всіх проаналізованих порталів тією чи іншою мірою існує потреба вдосконалення.

Визначено доцільність прийняття в Україні гармонізованого стандарту EN 301 549 як ДСТУ та встановлення вимог щодо обов’язкової відповідності сайтів та мобільних застосунків, які розробляють центральні та місцеві органи влади шляхом ухвалення відповідних законів та/або внесення змін до чинних нормативно-правових актів України.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*