Реабілітаційна допомога – питання, яке не може чекати. І ми робимо все, аби в Україні вона була на найвищому рівні – Сергій Дубров

Реабілітаційна допомога – питання, яке не може чекати. І ми робимо все, аби в Україні вона була на найвищому рівні – Сергій Дубров. чехія, допомога, протезування, реабілітація, реформування

Реабілітаційна допомога – питання, яке не може чекати. І ми робимо все, аби в Україні вона була на найвищому рівні – Сергій Дубров. чехія, допомога, протезування, реабілітація, реформування

14 березня перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров зустрівся з делегацією на чолі з Уповноваженим уряду Чехії з відновлення України Томашем Копечним. Уповноважений координуватиме допомогу, яку державні та приватні структури Чеської Республіки надають Україні зараз і планують надавати після нашої перемоги.

Чеських партнерів ознайомили із розробленим МОЗ планом відновлення сфери охорони здоров’я України після наслідків війни на 2022–2032 роки та з роботою нещодавно створеного проєктного офісу. Цей підрозділ координуватиме допомогу міжнародних партнерів у напрямах впровадження реформ медичної системи та відновлення системи охорони здоров’я після російської агресії.

Було обговорене і питання реформування системи реабілітації в Україні. Учасники зустрічі розглянули можливу співпрацю у напрямах протезування, психологічної підтримки (роботи з посттравматичним стресовим розладом), лікування пацієнтів з опіковими травмами різної складності.

«Одне з найактуальніших питань зараз – навчання українських реабілітологів відповідно до європейських стандартів та найкращих практик. Потреба в реабілітаційній допомозі – це питання, яке не може чекати; наші люди, травмовані внаслідок війни, – не можуть чекати. І ми вже робимо все можливе, аби реабілітація в Україні була на найвищому рівні», – наголосив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.

Чеські партнери провели презентацію двох компаній: «BLOCK CRS», яка виготовляє модульні операційні зали зі стерильними приміщеннями, та «Mebster», спеціалізацією якої є виробництво екзоскелетів. За словами Сергія Дуброва, ці технології були б дуже корисними для українських лікарів і пацієнтів, тож варто розглянути можливість їхнього використання в Україні.

За результатами зустрічі представники чеської сторони пообіцяли опрацювати питання направлення в Україну медичного персоналу для вивчення потреб української медичної галузі, зокрема у контексті підготовки фахівців з реабілітації. Сторони домовились про подальшу комунікацію стосовно розвитку співпраці у частині реалізації проєктів з відновлення пошкодженої медичної інфраструктури.

Міністерство охорони здоров’я України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*