За сприяння Уповноваженого поновлено право особи з інвалідністю на виплату державної соціальної допомоги

За сприяння Уповноваженого поновлено право особи з інвалідністю на виплату державної соціальної допомоги. виплата, воєнний стан, звернення, соціальна допомога, інвалідність

За сприяння Уповноваженого поновлено право особи з інвалідністю на виплату державної соціальної допомоги. виплата, воєнний стан, звернення, соціальна допомога, інвалідність

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулася особа з інвалідністю 1 групи категорії А, яка проживає на території Харківської області, щодо порушення її права на отримання державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства. За повідомленням заявниці кошти призначеної їй допомоги вона не отримувала з березня 2022 року. Незважаючи на численні звернення до органів державної влади станом на 24.08.2022 виплата допомоги не була поновлена.

Нормативно-правове регулювання питання нарахування та виплати грошових допомог на період дії воєнного стану

Постанова Кабінету Міністрів України від 07 березня 2022 р. № 215 «Про особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану» (зі змінами).

Фінансування виплат грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану на території адміністративно-територіальних одиниць, де структурні підрозділи з питань соціального захисту населення не мають можливості забезпечити підготовку виплатних документів та проведення фінансування, проводиться Міністерством соціальної політики на підставі наявних в базах даних державного підприємства «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики» даних щодо одержувачів грошових допомог, пільг та житлових субсидій.

Виплату грошових допомог, пільг та житлових субсидій здійснює акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» шляхом перерахування коштів на банківський рахунок (за стандартом IBAN) в банку, в якому відкрито рахунок одержувача, або здійснення грошових переказів через міжнародну платіжну систему «MY TRANSFER» та акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк».

При цьому, орган соціального захисту населення протягом двох місяців з дати припинення чи скасування дії правового режиму воєнного стану проводить звірку інформації про виплачені згідно з цією постановою грошові допомоги, пільги та житлові субсидії з метою запобігання повторній виплаті та у разі потреби проводить перерахунок їх розміру.

Результати розгляду звернення

Під час розгляду звернення встановлено, що заявниця перебуває на обліку в управлінні соціального захисту населення Ізюмської районної військової адміністрації (далі – Управління). З 24.02.2022 Управління не виконувало свої повноваження у зв’язку із активними бойовими діями на території Харківської області та частково поновило роботу з 15.07.2022. Оскільки Управління не мало можливості забезпечити підготовку виплатних документів та проведення фінансування державних допомог, їх нарахування та виплату забезпечує Мінсоцполітики.

З метою сприяння у реалізації права заявниці на отримання державної соціальної допомоги скеровано запит до Мінсоцполітики. За результатами вжитих заходів право заявниці на отримання допомоги поновлено. Належні їй кошти державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства за березень- вересень 2022 року включені до виплатних відомостей вересня поточного року для виплати через АТ «Ощадбанк».

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*