Мінветеранів планує створити медико-реабілітаційні центри у всіх регіонах

Мінветеранів планує створити медико-реабілітаційні центри у всіх регіонах. мінветеранів, військовослужбовець, медико-реабілітаційний центр, учасник ато/оос, інвалідність

Мінветеранів планує створити медико-реабілітаційні центри у всіх регіонах. мінветеранів, військовослужбовець, медико-реабілітаційний центр, учасник ато/оос, інвалідність

Мережу закладів медичної інфраструктури України мають доповнити обласні центри психологічної реабілітації та оздоровлення військовослужбовців – учасників АТО/ООС, що відстоювали суверенітет і цілісність держави в боях на сході країни.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявила міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна на 9-й сесії облради під час робочої поїздки в Одеську область.

«Перебуваючи на Одещині, я відвідала два ветеранські госпіталі, які найближчим часом будуть реорганізовані в сучасний обласний реабілітаційний центр завдяки оснащенню новітнім обладнанням. Фахівці вважають, що змін потребує вся нинішня система медико-психологічної реабілітації: якість послуг у госпіталях не цілком відповідає сучасним вимогам. З огляду на це й розпочато реконструкцію Одеського очного шпиталю інвалідів війни та обласного госпіталю інвалідів і ветеранів війни, щоб створити на їх базі реабілітаційний центр, де зможуть одночасно проходити курс до 230 інвалідів та ветеранів війни», – зазначила Лапутіна.

Як уточнила очільниця Мінветеранів, у 2023 році планується створення таких закладів в усіх областях, а в Київській або в Одеській області розпочнеться будівництво орієнтовно за 158 млн дол. базового медично-реабілітаційного Центру ветеранів та військовослужбовців ЗСУ.

За її словами, у цьому закладі нашим захисникам буде забезпечено безкоштовне надання послуг медичної реабілітації та психологічної допомоги на найвищому професійному рівні, як це організовано у відповідних закладах США. Тут також надаватимуть платні послуги іншим пацієнтам, які потребуватимуть медичної реабілітації.

Як повідомлялося, Мінветеранів організує найближчим часом стратегічну сесію з питань розбудови закладів медичної реабілітації та психологічної допомоги захисникам України. За словами Лапутіної, «планується узагальнити кращі практики лікарів, що працюють у різних медичних закладах з урахуванням напрацьованого досвіду в лікуванні ветеранів війни».

Нагадаємо, в Одеській області зареєстровані 911 осіб з інвалідністю, а також ветеранів АТО/ООС, що потребують медичної допомоги.

Фото: Думская

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*