Моніторинг дотримання прав дітей з інвалідністю в обласному центрі комплексної реабілітації «Лелеченя» на Івано-Франківщині

Моніторинг дотримання прав дітей з інвалідністю в обласному центрі комплексної реабілітації «Лелеченя» на Івано-Франківщині. івано-франківщина, моніторинг, послуга, центр комплексної реабілітації лелеченя, інвалідність

Моніторинг дотримання прав дітей з інвалідністю в обласному центрі комплексної реабілітації «Лелеченя» на Івано-Франківщині. івано-франківщина, моніторинг, послуга, центр комплексної реабілітації лелеченя, інвалідність

З метою здійснення моніторингу додержання прав дітей з інвалідністю в умовах воєнного стану співробітники регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Людмила Непийвода та Світлана Дем’янчук здійснили моніторинговий візит до Обласного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю (повнолітніх) та дітей з інвалідністю «Лелеченя» Івано-Франківської обласної ради (далі – Центр).

Відповідно до завдань та напрямів діяльності Центр забезпечує надання комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, зокрема, заходів із соціальної, психологічної, педагогічної, трудової реабілітації та медичного супроводу.

У структурі Центру функціонують відділення денного стаціонару (смт. Заболотів) та стаціонарне відділення (с. Джурів), що розраховані у цілому на 40 місць. Штатна чисельність працівників Центру складає 57 одиниць, фактично працює 53 особи. Вакантними є посади асистентів вчителів реабілітолога, дифектолога, асистента вихователя, лікаря-психіатра, сестер медичних з масажу та лікувальної фізкультури.

На день відвідування у Центрі реабілітаційні послуги отримували 15 повнолітніх осіб з інвалідністю та 18 дітей з інвалідністю. Із 13-ти дітей, які перебували у стаціонарному відділенні, 5 дітей з інвалідністю переміщені з Одеського дитячого будинку-інтернату та перебувають тут з червня 2022 року.

Центр забезпечує харчуванням дітей (осіб) з інвалідністю: у стаціонарному відділенні – 4-разове, середня вартість якого на день на одну особу складає 118 грн., у відділенні денного стаціонару – 2-разове, вартістю 73 грн.

Моніторингова група відзначили, що організація та надання Центром реабілітаційних послуг відповідає встановленим законодавством вимогам. Тут створені належні умови для реабілітації дітей (осіб) з інвалідністю, наявне відповідне реабілітаційне обладнання, з дітьми працюють реабілітологи, логопеди, дифектологи, психологи та інші фахівці. У відділенні денного стаціонару встановлено на другий поверх підйомник для дітей з інвалідністю. Також Центр має власний спеціалізований автотранспорт, яким здійснюється підвезення до реабілітаційної установи.

Проте, під час моніторингу було виявлено проблемні питання щодо оформлення документів про отримання комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг (з червня 2022 року затверджені нові форми документації). Крім цього, у стаціонарному відділенні, яке розташоване у двоповерховій будівлі, не забезпечено безбар’єрний простір для дітей (осіб) з інвалідністю.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт із зазначенням проблемних питань, які було виявлено в ході моніторингу, та рекомендації щодо їх усунення, а також удосконалення роботи Центру.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*