Колишній інструктор спецпідрозділу миротворчих сил ООН, втративши обидві ноги, зараз об’єднує дітей та дорослих у Авдіївці (ФОТО)

1 10 4 PM276image001 1 2. євген попов

 1 10 4 PM276image001 1

Євген Попов був одним із тих, хто разом із поліцейськими допомагав людям відтоді, як Авдіївка стала постійною мішенню проросійських терористів. Маючи інвалідність, він вирішив допомагати іншим, підтримуючи їх та доводячи: завжди важливо залишатися людиною та не бути байдужим до біди інших. Сьогодні він активно взаємодіє з поліцейськими, які працюють у прифронтовому населеному пункті і які від початку терористичної агресії взяли на себе додаткові функції – не тільки забезпечувати правопорядок, а підтримати тих, хто віч-на-віч залишився з війною.

У прифронтовій Авдіївці є не зовсім звичний спортивний клуб. Це громадська організація «Спортивний клуб дзюдо» для спортсменів та спортсменів-інвалідів. Його президентом та співзасновником є Євген Попов, людина, яка кілька років тому у страшній аварії втратила обидві ноги, але не втратила силу духу, любов до життя та сьогодні допомагає іншим повірити в себе.

Ще до трагедії у Євгена було активне, насичене життя: будучи молодим хлопцем, отримав звання майстер спорту з дзюдо, здобув вищу освіту, став кандидатом наук, працював у сфері фінансів. Потім – у силовій структурі, ставши одним із інструкторів спецпідрозділу миротворчих сил ООН. Після знову став цивільним та повернувся до бізнесу. Але жахлива автокатастрофа повністю поміняла його життя. Але не зламала.

Після довгих місяців на лікарняному ліжку, реабілітації та звикання до змін, він вирішив зайнятися справою, яка б допомагала і йому, і іншим людям – стати тренером з дзюдо. Цього напрямку у місті на той момент ніхто жваво не розвивав.

Чоловік зізнається, що це його рішення викликало кепкування серед багатьох знайомих. Адже як людина без ніг може бути тренером з дзюдо? Але він зміг. І сьогодні один із його вихованців вже поїхав до Бразилії на Олімпіаду.

«Наш клуб, окрім спортивного напрямку, займається різними благодійними акціями. У нас тренуються діти з різними відхиленнями у розвитку, обмеженими можливостями. Ми повертаємо дітей та дорослих до життя. У нас люди з якимись відхиленнями тренуються та спілкуються зі здоровими людьми. Намагаємося відводити від них комплекс інвалідності. Це перевірена методика, яка діє», – розповідає Євген.

 1 10 4 PM645image003 2

Його команди виступають на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. І це при тому, що тренуються ці дорослі і діти там, де не наважуються працювати й деякі владні структури – у Авдіївці, яка з осені 2014 року знаходиться під постійним прицілом бойовиків, де на кожній вулиці є «згадка» про терористичну агресію, і у будь-якому куточку можна потрапити під артилерійський обстріл з боку бойовиків.

 1 10 4 PM621image004 3

Але окрім тренувань, Євген Попов активно співпрацює з поліцейськими, які несуть службу в Авдіївці, та які приїжджають сюди у складі зведеного загону, аби забезпечувати правопорядок на вулицях та допомагати мирним мешканцям, які живуть у складних умовах на лінії бойових дій. Чоловік завжди зустрічається з начальником Головного управління Нацполіції в Донецькій області під час його візитів до прифронтового населеного пункту, розповідає про проблеми, які є у місті та його мешканців.

Так, Євген Попов звернувся до генерала В’ячеслава Аброськіна з проханням допомогти одному зі своїх вихованців. Хлопчик отримав поранення, лежав у лікарні. Він живе лише з бабусею, сім’я знаходиться у тяжкому становищі. Звернутися їм за допомогою особливо ні до кого. Тому його тренер написав листа головному поліцейському області. Вже згодом дитина отримала необхідні ліки та допомогу.

 1 10 4 PM758image005 4

«Зараз такий час, що кожна людина може опинитися у скрутному становищі. І добре, що у сучасній поліції є такі прогресивні люди, які це розуміють. Загалом можу сказати, що особисто мене з поліцією пов’язує багато. І я бачу, що реформа йде, поліція міняється. Дивлюся на людей, які зараз приходять до поліції. Є дуже прогресивні хлопці, які дійсно думають про майбутнє своєю країни та населення. І якщо у нас в Авдіївці не було б поліції, зараз тут були б беззаконня та свавілля», – відзначає Євген.

Наразі чоловік продовжує ростити майбутніх чемпіонів, на власному прикладі показуючи, що дуже багато залежить від сили волі людини, а не тільки від зовнішніх обставин. Тренер обрав активне громадське життя, співпрацюючи з тими, хто так само, як і він, піклується про мешканців прифронтового міста, – правоохоронцями. Бо на власному досвіді переконався, що у своєму бажанні змінювати життя людей, замучених війною та негараздами, на краще – він не один. І судячи з його настрою, заручившись підтримкою поліцейських, він націлений рухатися тільки далі.

Відділ комунікації
поліції Донецької області

Національна поліція України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*