Моніторинг додержання прав дітей у Ямпільській спеціальній школі Хмельницької обласної ради

Моніторинг додержання прав дітей у Ямпільській спеціальній школі Хмельницької обласної ради. ямпільська спеціальна школа, діти, моніторинговий візит, недолік, інвалідність

Моніторинг додержання прав дітей у Ямпільській спеціальній школі Хмельницької обласної ради. ямпільська спеціальна школа, діти, моніторинговий візит, недолік, інвалідність

Працівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Оксана Шейгец та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Хмельницькій області Ольга Осередчук здійснили моніторинговий візит до Ямпільської спеціальної школи Хмельницької обласної ради (далі – спеціальна школа, заклад) з метою перевірки додержання прав дітей та осіб з інвалідністю.

Спеціальна школа – це заклад, що забезпечує здобуття загальної середньої освіти для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку. На день візиту, у закладі, який розрахований на 140 дітей, навчається 111 вихованців, з них 5 дітей з інвалідністю. 4 дитини із числа діти -сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які навчалися у даному закладі, евакуйовані до республіки Польща (м. Лодзь). Для цілодобового проживання учнів у закладі функціонує пансіон на проживання 95 дітей. Для учнів, які перебувають на пансіоні організовано п’ятиразове харчування.

Під час візиту встановлено, що права учнів закладу в цілому забезпечені на належному рівні: освітній процес організовано якісно та відповідно до потреб учнів. Моніторингова група відзначила належне організаційне забезпечення закладу та гарну затишну атмосферу, яка панує в ньому. Навчальні класи обладнані у відповідності до потреб і розвитку дітей, забезпечені відповідними методичними, ігровими матеріалами та технікою. Навчальні та спальні приміщення закладу облаштовані з турботою до дітей. Велика увага приділяється розвитку мовлення та виправленню вад мовлення, зокрема, на індивідуальних заняттях з логопедом. Також у закладі з дітьми працює психолог та соціальний педагог.

На території закладу є окрема споруда – спортивна зала, облаштовано окреме приміщення соціально-побутового орієнтування. Закладом облаштовано укриття, в якому є відповідний запас води, продуктів, медикаменти та санвузол.

За спостереженнями моніторів встановлено, що взаємовідносини викладачів та персоналу з дітьми доброзичливі та відкриті.

Водночас під час моніторингового візиту були виявлені певні недоліки. Зокрема, згідно із Статутом спеціальної школи структурного підрозділу пансіону у структурі закладу немає, тому є необхідність привести Статут закладу у відповідність до Положення про спеціальну школу, затвердженого постановою КМУ. Частина особових справ дітей не містить повного пакету документів, наявність яких регламентована чинним законодавством. Є необхідність визначення фінансування закладу на облаштування ванних приміщень спального корпусу/ванн душовими лійками. Окрім того, необхідно забезпечити безбар’єрність/інклюзивність до всіх приміщень закладу.

Результати моніторингового візиту були обговорені з керівництвом закладу, в подальшому готується звіт з відповідними рекомендаціями.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*