Моніторинг додержання прав дітей з інвалідністю у Чернігівській спеціальній школі № 1 Чернігівської міської ради (ФОТО)

Моніторинг додержання прав дітей з інвалідністю у Чернігівській спеціальній школі № 1 Чернігівської міської ради (ФОТО). чернігівська спеціальна школа № 1, моніторинг, перевірка, порушення слуху, інвалідність

Моніторинг додержання прав дітей з інвалідністю у Чернігівській спеціальній школі № 1 Чернігівської міської ради. чернігівська спеціальна школа № 1, моніторинг, перевірка, порушення слуху, інвалідність

Працівник регіонального представництва Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Ірина Жмака разом з регіональним представником Уповноваженого у Чернігівській області Аллою Лепехою здійснили моніторинговий візит до Чернігівської спеціальної школи № 1 Чернігівської міської ради з метою перевірки додержання прав дітей з інвалідністю.

Заклад знаходиться у комунальній власності Чернігівської міської ради та є правонаступником Комунального закладу «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр № 1» Чернігівської міської ради.

Спеціальна школа є закладом загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття початкової, базової середньої освіти та профільної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушенням слуху.

У поточному навчальному році у спеціальній школі навчається 74 учнів, з них у початковій школі – 40, середній – 26, старшій – 8. Освітній процес забезпечують 28 педагогічних працівників.

У спеціальній школі відповідно до видів порушень розвитку учнів проводиться корекційно-розвиткова робота з предметно-практичного навчання, лікувальної фізичної культури, ритміки (логоритміки), соціально-побутового або просторового орієнтування, розвитку мовлення (формування вимови і мовлення), розвитку слухового сприймання. Ця робота спрямована на максимальне збереження та розвиток залишкового слуху, формування вимови, розвиток усного мовлення дітей, компенсаторний розвиток з використанням української жестової мови, білінгвального підходу до якісного засвоєння навчального матеріалу з усіх навчальних предметів (дисциплін).

Згідно з концепцією Державного стандарту освіти дітей з вадами слуху, в закладі функціонує система корекційно-розвиваючого навчання, яка дозволяє розв’язувати завдання своєчасної активної допомоги дітям з особливими потребами, забезпечувати оптимальні педагогічні умови, спостерігати за динамікою розвитку кожної дитини.

Заклад співпрацює з лабораторію жестової мови Інституту спеціальної педагогіки НАПН України з розроблення науково-дослідної теми «Лінгводидактичне забезпечення вивчення української жестової мови нечуючими учнями різних вікових груп».

З метою гарантування безпеки дітей в умовах воєнного стану у спеціальній школі обладнано укриття, де проведено ремонтні роботи. В укритті облаштовані місця для проведення навчання, наявні сформовані аптечки, є запаси питної та технічної води, їжі тривалого зберігання, забезпечено доступ до санітарно-гігієнічного приміщення.

Водночас під час візиту виявлено недоліки та проблемні питання у діяльності закладу. Зокрема будівля та приміщення спеціальної школи не в повній мірі відповідають вимогами державних будівельних норм щодо закладів освіти та інклюзивності або розумного пристосування для осіб з інвалідністю.

Результати візиту будуть висвітлені у звіті та надіслані до компетентних органів для ознайомлення та вжиття заходів реагування.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*