Завдяки реагуванню Уповноваженого Національний цирк України вживає заходи розумного пристосування

Завдяки реагуванню Уповноваженого Національний цирк України вживає заходи розумного пристосування. національний цирк україни, уповноважений, обмеженими фізичними можливостями, підйомник, інвалідність, handwriting, sign, poster, cartoon, orange. A sign above a door

Завдяки реагуванню Уповноваженого Національний цирк України вживає заходи розумного пристосування. національний цирк україни, уповноважений, обмеженими фізичними можливостями, підйомник, інвалідність

Як повідомлялося, у лютому 2017 року Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини за фактом виявлення у соціальній мережі Facebook публікації про порушення прав дитини з інвалідністю та її сім’ї під час циркової вистави в Національному цирку України було відкрито провадження.

У рамках вказаного провадження працівниками Секретаріату Уповноваженого було здійснено виїзну перевірку, за результатами якої встановлено, що приміщення Національного цирку України було спроектовано в 1960 році без урахування потреб маломобільних груп населення.

Зважаючи на вказане, Уповноважений внесла подання до Міністра культури України, в якому наголосила, що Національний цирк України як заклад із національним статусом, надаючи культурні послуги дорослим та дітям з усієї України, має забезпечити рівні умови людям з інвалідністю для відвідування ними вказаного закладу.

На додаток до раніше вжитих заходів, про які повідомлялось ще в лютому в публікації «Уповноважений тримає на контролі ситуацію щодо порушення прав дитини з інвалідністю та її сім’ї», у відповідь на вказане подання, Міністерство культури України поінформувало про те, що 28 березня 2017 року цирк розробив та затвердив Інструкцію про взаємодію служб Національного цирку України для забезпечення доступу у приміщення осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення та Правила доступу у приміщення Національного цирку України осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення.

Враховуючи те, що затвердження вищезазначених правил та інструкції жодним чином не вирішує питань архітектурної доступності закладу культури, а можливість відвідування Національного цирку України людьми з інвалідністю й надалі ставиться в залежність від ефективності роботи співробітників закладу, Представником Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності до Міністерства культури України було направлено додаткове звернення, в якому наголошено на необхідності виконання вимог, зазначених у поданні Уповноваженого, повною мірою.

18 травня 2017 року Національний цирк України поінформував Уповноваженого про вжиття заходів, спрямованих на усунення порушення прав людей з інвалідністю.

Так, державне підприємство «Національний цирк України» вже закупило за власні кошти підйомник та оплатило його доставку. Додатково Національний цирк України повідомив, що для встановлення й ефективного використання зазначеного обладнання необхідні додаткові роботи: укріплення стін та сходів, зведення (будівництво) фундаменту для підйомника та монтаж захисного огородження. Закінчення виконання вказаних робіт заплановано на вересень цього року.

Уповноважений з прав людини продовжує тримати на контролі питання створення належних умов для безперешкодного відвідування людьми з інвалідністю Національного цирку України.

Нагадаємо, проблеми дискримінації за ознакою інвалідності є вкрай актуальними для України.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*