До Дня незрячих: 5 неймовірно успішних людей з вадами зору

До Дня незрячих: 5 неймовірно успішних людей з вадами зору. вади зору, незрячий, унціал, шрифт брайля, інвалідність

До Дня незрячих: 5 неймовірно успішних людей з вадами зору. вади зору, незрячий, унціал, шрифт брайля, інвалідністьМіжнародний день незрячих / Колаж: 24 канал

Інвалідність – зовсім не вирок, і про це знають тисячі неймовірних людей. Попри певні негаразди зі здоров’ям, вони досягають нечуваного успіху, пише Телеканал новин «24».

До Дня незрячих ми підготували для вас розповіді про людей з вадами зору, для яких це незручність, але не перешкода втілювати мрії.

Про День незрячих

Чому День незрячих відзначають саме 13 листопада? Все дуже просто, у цей день (1745 року) народився педагог, завдяки якому відкрилися декілька шкіл і підприємств для незрячих. Йдеться про Валентина Гаюї. До нього незрячі люди не могли отримати освіту. Саме він розробив спеціальний шрифт для незрячих – унціал. Він же й видав перші книги для незрячих.

Пізніше Всесвітня організація охорони здоров’я вирішила відзначати Міжнародний день незрячих саме у день народження Гаюї. Адже його вклад важко переоцінити! Перейдемо власне до відомих незрячих.

Гомер

Почнемо з найдавніших відомих сліпців. А точніше – з Гомера. Він жив у VIII столітті до нашої ери, тож про його життя відомо мінімально. Точних відомостей про незрячість Гомера немає, однак в той час співаки, віщуни, філософи часто були незрячими.

До Дня незрячих: 5 неймовірно успішних людей з вадами зору. вади зору, незрячий, унціал, шрифт брайля, інвалідністьГомер – найдавніший відомий сліпець

Вважається, що співець Демодок в “Одіссеї” – це і є сам Гомер. Точніше – його літературне втілення.

Луї Брайль

Ви, звісно ж, чули про шрифт Брайля (шрифт для незрячих)? Саме завдяки Луї зараз незрячі люди можуть читати. Зауважимо, що сам Брайль в дитинстві отримав травму, яка призвела до сліпоти.

До Дня незрячих: 5 неймовірно успішних людей з вадами зору. вади зору, незрячий, унціал, шрифт брайля, інвалідністьЗавдяки Брайлю незрячі усього світу можуть читати

Він навчався у звичайній школі, але був дуже здібним. Будучи підлітком, він отримав стипендію для сліпих дітей. Хлопець почав досліджувати систему тиснених символів, яку використовували військові для передачі інформації у темряві.

У 20 років Брайль розробив абетку для незрячих, яку зараз використовують по всьому світу!

Джозеф Пулітцер

Ви, мабуть, чули про найпрестижнішу премію у галузі журналістики – Пулітцерівську? Видавець, журналіст, родоначальник жанру “жовтої преси” та власне засновник престижної премії Джозеф Пулітцер був незрячим.

До Дня незрячих: 5 неймовірно успішних людей з вадами зору. вади зору, незрячий, унціал, шрифт брайля, інвалідністьДжозеф Пулітцер був незрячим

Щоправда, не від народження. Журналіст втрачав зір поступово. Він придбав газету New York World і значно підвищив її тираж. Але за кілька років успішної роботи він практично осліп… Тож мусив відмовитися від посади головного редактора. З посади він пішов, але попри проблеми зі здоров’ям, залишався небайдужим до суспільного життя, розкриття соціальної несправедливості.

Андреа Бочеллі

Він продав понад 70 мільйонів альбомів у світі. Йдеться про італійського виконавця класичної та популярної музики Андреа Бочеллі.

З дитинства він незрячий. Народився Андреа з вродженою глаукомою, але до 12 років мав зір. Однак під час гри у футбол отримав травму голови, яка позбавила хлопчика зору… Попри це він закінчив юридичний факультет. Але це виявилося не його справою.

До Дня незрячих: 5 неймовірно успішних людей з вадами зору. вади зору, незрячий, унціал, шрифт брайля, інвалідністьІталійського співака знає і любить весь світ

Він виступав в барах і на вечірках, це стало його хобі. Однак такий талант важко було не помітити і вже невдовзі йому запропонували контракт на запис музики.

Зараз його ім’я відоме у всьому світі, він співав для Папи Римського, а також працював з Лучано Паваротті. Сам співак переконаний:

До мети треба йти вперто, наполягаючи на своєму.

Хелен Келлер

В успіх цієї жінки взагалі важко повірити! Адже вона була не лише незрячою, але й глухою. Однак, це не завадило їй стати письменницею, громадською діячкою та викладачкою.

Дівчинці було трохи більше року, коли після хвороби вона втратила і зір, і слух. Це стало викликом для Хелен і її родини. Однак вона досягала значного успіху у навчанні. Дівчинка не лише вміла читати (за допомогою шрифту Брайля), але й грати музику!

До Дня незрячих: 5 неймовірно успішних людей з вадами зору. вади зору, незрячий, унціал, шрифт брайля, інвалідністьВона надихала тисячі людей!

Вона отримала освіту в коледжі, вийшла заміж та писала статті в різні журнали. Її книга “Історія мого життя” стала світовим бестселером. І це ще не все! Вона мандрувала світом, була власницею кількох докторських ступенів і великої кількості нагород. Її промови надихали тисячі людей. До речі, історія життя письменниці – в основі фільму “Чудотворець”.

Настя Сукач

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*